Strona główna
Technologia
Tutaj jesteś

Telefon z najlepszym aparatem – na jakie funkcje zwrócić uwagę?

Technologia Data publikacji - 1 marca 2021 Autor - Redakcja klasterdatacenter.pl
telefon z najlepszym aparatem

Dzisiejsze telefony to wielofunkcyjne urządzenia, wręcz technologiczne kombajny, które służą nie tylko do dzwonienia i pisania wiadomości tekstowych. Dzięki nim można przeglądać strony internetowe, zamawiać produkty prosto do domu i robić – co cieszy fanów fotografii – świetnej jakości zdjęcia. Jaki jest więc telefon z najlepszym aparatem? Czym się ogólnie charakteryzuje? I czy do 2000 zł można zakupić sprzęt, który zadowoli zarówno początkującego, jak i doświadczonego fotografa?

Cechy bardzo dobrego smartfona do zdjęć

W wielu nowoczesnych telefonach, od których uginają się sklepowe półki, jakość fotografii jest naprawdę zaskakująca! Mało tego, dzięki zastosowaniu podwójnych i potrójnych kamer, zwiększa się sama funkcjonalność smartfonów. Takie najnowsze urządzenia mają nie tylko podstawowy aparat szerokokątny, ale również dodatkowy teleobiektyw z zoomem aż 5x i 10x (połączony z przydatną opcją rozmytego tła).

Oczywiście, należy zdawać sobie sprawę, że im potężniejszy obiektyw, służący chociażby do robienia ostrych zdjęć z bliska, tym cena telefonu także rośnie. Modele z najwyższej półki kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Reklama kusi, a smartfony prezentują się nad wyraz pięknie. Rodzi się jednak tutaj podstawowe pytanie: czy nie lepiej w takiej cenie zakupić lustrzankę, która bardziej nada się do rozpoczęcia przygody z fotografią?

Telefon z najlepszym aparatem poniżej 2000 zł

Aparat cyfrowy typu lustrzanka to na pewno świetne rozwiązanie, ale okazuje się, że za kwotę mniejszą niż 2000 zł, można dostać smartfon, który także będzie technicznym cudem. Po pierwsze będzie miał rozdzielczość aparatu przedniego o wartości 12 Mpx, a tylnego – 64Mpx. To pozwoli na uwiecznienie wielu kadrów wyróżniający się niezwykle bogatą szczegółowością.

Oczywiście to nie wszystkie, warte wymienienia, zalety takich telefonów. Mają one jeszcze ciekawe tryby i opcje. I nie chodzi przecież tylko o dawną funkcję, polegającą na usuwaniu czerwonych oczu, ale o efekt upiększania cery na twarzy (delikatnego rozmywania za pomocą specjalnego suwaka). To niesamowite narzędzie, które odmłodzi na zdjęciu każdego człowieka o kilka lat i więcej.

Poza tą opcją, telefon z najlepszym aparatem, ma też bokeh, czyli zmiękczanie tła i wyostrzanie ludzi na pierwszym planie. Nie może również zabraknąć funkcji lampy błyskowej z przodu. Natomiast sam wyświetlacz idealnie spełni swoją rolę. Ekran jest na tyle duży, że umożliwi oglądanie efektów naszej pracy i zapewni komfort w przypadku wykonywania popularnych zdjęć, czyli tak zwanych selfie.

No-code

Redakcja klasterdatacenter.pl

Nasz zespół specjalizuje się w publikowaniu obszernych treści dotyczących elektroniki, komputerów, multimediów, Internetu, smartfonów i nowoczesnych technologii, będących doskonałym źródłem wiedzy dla pasjonatów oraz profesjonalistów branży IT. Regularnie dostarczamy czytelnikom aktualne recenzje, poradniki oraz najnowsze informacje ze świata technologii, umożliwiając zgłębianie najnowszych trendów i rozwiązań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pomiary dronem