klasterdatacenter.pl

Klasterdatacenter – multimedia, komputery

złomowanie auta
Technologie

Złomowanie samochodu. Na co zwrócić uwagę?

Złomowanie samochodu to najprostszy sposób pozbycia się auta, które jest już nie do użytku. Nawet taki samochód musi jednak mieć obowiązkowe i często kosztowne ubezpieczenie OC. Złomowanie auta umożliwia jego wyrejestrowanie i wypowiedzenie umowy ubezpieczenia. Aby jednak taka możliwość zaistniała, trzeba zwrócić uwagę na to, gdzie oddaje się samochód.

Uprawnienia punktu skupu mają znaczenie

Chcąc oddać auto do złomowania, warto najpierw sprawdzić czy dany punkt skupu ma uprawnienia do wystawiania dokumentów do wyrejestrowania samochodu. Oddanie samochodu do punktu, który takich zgód nie ma, uniemożliwi wyrejestrowanie samochodu. W niektórych punktach skupu aut, stosuje się inną zasadę. Samochody są kupowane na umowę kupna sprzedaży. To oczywiście dobre rozwiązanie, umowa sprzedaży auta również bowiem umożliwi jego wyrejestrowanie.

Auto do złomowania ma wiele wartościowych elementów

W każdym samochodzie można znaleźć wiele wartościowych części, które przed złomowaniem można wyciągnąć, wykręcić lub wyciąć. Aluminiowe felgi, dobre opony, katalizator, radio. Z takimi elementami nie warto oddawać pojazdu do złomowania, są one bowiem dość wartościowe i można je sprzedać osobno i sporo zarobić. Oczywiście sensownie jest oddać auto do złomowania, do firmy, która również wypłaca pieniądze – choćby określoną stawkę za kilogram pojazdu. Nawet jeśli jest to stawka kilkudziesięciu groszy, za samochód ważący kilkaset kilogramów można otrzymać nawet ponad tysiąc złotych. Wiele firm wycenia auta, które przyjmuje do złomowania. Wtedy zysk z oddania takiego samochodu może być jeszcze większy..

Przeczytaj więcej na eliterent.pl