Strona główna
Technologie
Tutaj jesteś

System zabezpieczenia mienia dla domu

Technologie Data publikacji - 9 marca 2021 Autor - Redakcja klasterdatacenter.pl
monitoring ip zestaw

Dzisiaj coraz większą wagę przywiązuje się do zabezpieczenia swojego mienia, dlatego widok kamer na obiektach prywatnych nikogo już nie dziwi. Na przestrzeni lat wiele się zmieniło w systemach monitoringu. Dawniej był to monitoring wizyjny, tzw. CCTV i znajdował zastosowanie głównie w instytucjach publicznych, takich jak banki, natomiast obecnie coraz częstszym rozwiązaniem jest monitoring ip zestaw.

Zastosowanie kamer ip

Obecność kamer jest coraz powszechniejsza, niemal każdy sklep, bank, szkoła, a nawet dom prywatny posiada system monitoringu. Dzięki temu można mieć pełną kontrolę nad tym, co dzieje się na danym obiekcie, a także archiwizować nagrania i odtwarzać je wtedy, kiedy dojdzie do jakiegoś zdarzenia, np. włamania. Monitoring można skonfigurować z systemem pożarowym lub systemem kontroli dostępu.

Działanie kamery ip opiera się o protokół ip. Urządzenie przypomina trochę kamerę internetową, taką samą, którą podłącza się do komputera za pomocą usb.Jednak na tym podobieństwa się kończą. Obraz z kamery ip można na bieżąco śledzić w przeglądarce za sprawą specjalnego linku przyznanego przez kamerę. Co ciekawe, nagranie można oglądać również na tablecie czy smartfonie, a dzięki coraz większej liczbie dedykowanych aplikacji istnieje możliwość podglądu z dowolnego miejsca na świecie. Oznacza to, że będą na plaży, na drugim końcu świata, podglądać, co dzieje się w domu.

Wybór kamery ip

Szukając zestawu monitorującego, warto zwrócić uwagę na kąt widzenia kamery, ponieważ od niego zależy, jak duży obszar znajduje się w zasięgu pola widzenia. Innym istotnym czynnikiem jest rozdzielczość. Im wyższa, tym lepiej będą widoczne takie detale, jak np. numery z tablicy rejestracyjnej samochodu. Nie wszystkie kamery „widzą” w nocy. Jeśli monitoring ma być skuteczny także o tej porze, to należy wybrać kamerę z doświetleniem. Rejestracja obrazu może odbywać się 24 godziny na dobę, ale urządzenie wyposażone w czujnik ruchu będzie nagrywało tylko wtedy, kiedy wykryje, że coś lub ktoś się porusza. Dzięki temu będzie zużywać mniej energii.

Możliwości, jakie daje monitoring ip

Monitoring ip zestaw stwarza duże możliwości jeśli chodzi o zabezpieczenie. Trzeba jednak mieć świadomość, w jaki sposób kamera łączy się z siecią. Najczęściej urządzenie podłącza się do internetu przez Wi-Fi, ale można także zastosować specjalny kabel Ethernet. Ważne jest też to, gdzie zapisują się dane, możliwości są trzy: karta pamięci SD, mikro SD lub dysk sieciowy, tzw. NAS.

Skype

Redakcja klasterdatacenter.pl

Nasz zespół specjalizuje się w publikowaniu obszernych treści dotyczących elektroniki, komputerów, multimediów, Internetu, smartfonów i nowoczesnych technologii, będących doskonałym źródłem wiedzy dla pasjonatów oraz profesjonalistów branży IT. Regularnie dostarczamy czytelnikom aktualne recenzje, poradniki oraz najnowsze informacje ze świata technologii, umożliwiając zgłębianie najnowszych trendów i rozwiązań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

złomowanie auta