Strona główna
Technologia
Tutaj jesteś

Jakie cechy powinien mieć najlepszy smartwatch?

Technologia Data publikacji - 17 lutego 2021 Autor - Redakcja klasterdatacenter.pl
ranking smartwatch

Smartwatch obecnie jest produktem, który zastępuje nam zegarek oraz telefon. Wybór odpowiedniego smartwatcha powinien być dostosowany do naszych potrzeb.

Funkcje smartwatchy

Funkcje inteligentnych zegarków zależą od rodzaju modelu jaki wybierzemy. Jednak najbardziej powszechnymi funkcjami są:
– odczyt wiadomości
– wysyłanie wiadomości
– połączenia głosowe
– obsługa przy pomocy gestów
– liczenie kroków
– alarm
– sprawdzanie tętna
– robienie zdjęć
– wodoodporność
– wyszukiwanie najszybszej trasy
W przypadku, gdy szukamy dobrego smartwatcha dla dziecka, powinniśmy mieć na uwadze taką funkcję, która umożliwia sprawdzenie gdzie znajduje się dziecko e danym momencie. Oprócz tego w niektórych modelach dostępny jest przycisk SOS, który w przypadku zagrożenia dziecko może wcisnąć, a nam na telefonie od razu wyświetli się taka informacja.

Jaki inteligentny zegarek wybrać? – ranking smartwatchy

Zegarki te powinny odznaczać się przede wszystkim dobrym systemem operacyjnym, który aby działał prawidłowo musi być kompatybilny z naszym telefonem. Ciekawą funkcją jest również możliwość sparowania zegarka ze smartfonem, taka opcja pozwoli min. na stworzenie zestawu głośnomówiącego. Obecnie na rynku możemy znaleźć modele nawet za 5000 zł, które są skierowane do osób zależącym na:
– klasyfikacji dróg
– punktach POL
– trasach rowerowych
Oprócz tego taki zegarek pozwala na odbieranie i wykonywanie połączeń i wiadomości, słuchanie muzyki, płatności dotykowe czy pomiar tętna. To jednak tylko niektóre możliwości jakie oferuje nam taki smartwatch.
Smartwatche ze średniej półki od 1000 zł – 2000 zł cechują się dużą liczbą funkcji do których zaliczamy:
– datownik
– alarm
– krokonierz
– stoper
– powiadomienia o sms
– połączenia głosowe
– monitowanie nawodnienie
– pomiar stresu
– możliwość słuchania muzyki
Zegarków inteligentnych w tym progu cenowym jest bardzo dużo, dlatego dobrze jest odpowiednio zastanowić się nad wyborem.
Zegarki inteligentne do 1000 zł są jednymi z najczęściej wybieranych, ponieważ niektóre modele różnią się tylko paroma funkcjami od tych ze średniej półki, a różnica cenowa to nawet ok. 400 zł.
Bardzo dobry smartwatch możemy kupić już za 500 zł, a co ciekawe za kwotę 60 zł trafiłam na model, który jest wodoodporny, robi zdjęcia, pracuje do trzech dni na jednym ładowaniu, posiada podstawowe funkcje, a jego minusem jest tylko mniejszy ekran, który w przypadku niektórych osób ma duże znaczenie.

Podsumowując, jeśli decydujemy się na zakup produkty, którego nie będziemy używać codziennie, dobrze jest wybrać model z tańszej półki, którego funkcje odpowiadają np. naszej aktywności fizycznej.

No-code

Redakcja klasterdatacenter.pl

Nasz zespół specjalizuje się w publikowaniu obszernych treści dotyczących elektroniki, komputerów, multimediów, Internetu, smartfonów i nowoczesnych technologii, będących doskonałym źródłem wiedzy dla pasjonatów oraz profesjonalistów branży IT. Regularnie dostarczamy czytelnikom aktualne recenzje, poradniki oraz najnowsze informacje ze świata technologii, umożliwiając zgłębianie najnowszych trendów i rozwiązań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Pomiary dronem