Strona główna
Komputer
Tutaj jesteś

Macbook poleasingowy -czy warto go kupić?

Komputer Data publikacji - 7 marca 2021 Autor - Redakcja klasterdatacenter.pl
macbook poleasingowy

Rynek komputerów przenośnych jest niezwykle bogaty i zróżnicowany. Można na nim znaleźć maszyny gamingowe, kosztujące niewiele mniej niż samochody, jak i również te budżetowe, które wykorzystywane są jedynie do internetu. Pośród nich obecny jest również MacBook, czyli komputer szczególny. Warto się tu zastanowić, czy zamiast kupować taki komputer nowy, nie lepszym pomysłem będzie kupienie wersji poleasingowej.

Dlaczego warto wybrać MacBook?

Zanim jednak przejdzie się do tego, czy warto kupować poleasingowego MacBooka, najpierw warto się zastanowić, dlaczego właśnie musi to być produkt od firmy Apple. Co takiego ma w sobie MacBook, że warto wybrać właśnie jego?
Przede wszystkim jest to komputer o wiele bezpieczniejszy, ponieważ ilość różnego rodzaju wirusów, programów szpiegujących czy też analizujących zachowanie użytkownika, jest zwyczajnie o wiele mniejsza. Co więcej, dużą rolę odgrywa tu też jakość wykonania tego urządzenia, która nie da się ukryć, stoi na znacznie wyższym poziomie niż laptopa o porównywalnej cenie. Na koniec warto mieć na uwadze, że jeśli tylko posiada się jakikolwiek inny sprzęt od Apple, to oba te urządzenia będą rewelacyjnie ze sobą współpracowały, tworząc jeden domowy ekosystem.

Czy MacBook poleasingowy to dobry pomysł?

Jak zatem widać, zasadność kupowania MacBooków jest właściwie bezdyskusyjna. Jak każdy ich fan doskonale jednak wie, są to komputery naprawdę drogie i rzadko kiedy można znaleźć nowy model za mniej niż 10 tysięcy złotych. Siłą rzeczy wiele osób patrzy w kierunku modeli poleasingowych. Czy warto je kupować?

Komputer poleasingowy to taki, którzy używany był przez pracownika firmy, która zakupiła komputer na leasing. W chwili, gdy spłata leasingu została zakończona, komputer został przeznaczony do sprzedaży. Oznacza to, że sprzęt nie ma więcej niż 2 do 3 lat, ponieważ tyle z reguły trwa okres spłaty leasingu takiego urządzenia. Jest to zatem komputer względnie nowy, który swoimi możliwościami nie powinien odstawać od nowych urządzeń oferowanych w sklepach.

Co bardzo ważne, w przypadku kupowania takiego urządzenia ma się gwarancje, że jest on naprawdę w rewelacyjne jakości i w bardzo dobrym stanie. Z racji tego, że nie jest to urządzenie prywatne, lecz firmowe, dbano o jego kondycję techniczną i wizualną. Klient, który kupi urządzenie, ma pewność, że nie kupuje sprzętu awaryjnego, po krytycznych naprawach, czy też zwyczajnie bardzo źle traktowanego, przez co mogłaby spaść jego wydajność.
Jeśli zatem chce się mieć MacBooka, szczególnie mocno poleca się kupienie wersji poleasingowej.

Redakcja klasterdatacenter.pl

Nasz zespół specjalizuje się w publikowaniu obszernych treści dotyczących elektroniki, komputerów, multimediów, Internetu, smartfonów i nowoczesnych technologii, będących doskonałym źródłem wiedzy dla pasjonatów oraz profesjonalistów branży IT. Regularnie dostarczamy czytelnikom aktualne recenzje, poradniki oraz najnowsze informacje ze świata technologii, umożliwiając zgłębianie najnowszych trendów i rozwiązań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

nauka obsługi komputera