Strona główna
Multimedia
Tutaj jesteś

Dobra bateria w smartfonie ma znaczenie

Multimedia Data publikacji - 25 marca 2021 Autor - Redakcja klasterdatacenter.pl
smartfon z dobrą baterią

Co zwykle ma się na myśli mówiąc o dobrej baterii w smartfonie? Najczęściej jej pojemność. Dlaczego ma to takie znaczenie? Telefony towarzyszą nam dzisiaj wszędzie, przez cały dzień. Dzwonimy, piszemy SMSy, sprawdzamy wiadomości w Internecie, robimy zdjęcia – to wszystko zużywa energię skumulowaną w baterii podczas ładowania. A do tego właściwie wszyscy producenci stawiają dzisiaj na smartfony dość dużej wielkości, z wyświetlaczem miedzy 6 i 6,5 cala. Najmniejsze tablety mają przecież dzisiaj „tylko” 7 cali.

Bateria – na nią warto zwracać uwagę przy kupnie smartfona

Przy dzisiejszych przeciętnych rozmiarach smartfonów, minimalna pojemność ich baterii wynosi najczęściej 4000 mAh. Zdarzają się jednak modele telefonów z baterią mniej pojemną – niewiele przekraczającą wartość 3000 mAh. Czy to jednak znaczy, że są one sporo gorsze i smartfon zaopatrzony w taką baterię będzie działał krócej na jednym ładowaniu? Na samym czuwaniu być może nie, ale już przy długotrwałym użytkowaniu, różnica może być widoczna.

Czy dobra bateria oznacza wysoką cenę smartfona?

Przekonanie, że smartfon z dobrą baterią musi kosztować sporo ponad 1000 zł, nie jest do końca słuszne. Na cenę telefonów składają się bowiem właściwości wszystkich części składowych. Bateria jest jednym z podstawowych elementów, bez których smartfon nie ma racji bytu – nie będzie po prostu działał. Przy ograniczonych możliwościach finansowych, lepiej zrezygnować ze sporej pamięci wbudowanej (można ją uzupełnić kartą pamięci) lub wypasionego aparatu fotograficznego.

Wraz z biegiem czasu wartość podstawowych parametrów telefonów rośnie. Dlatego smartfon z dobrą baterią można znaleźć także na półce cenowej do 600 zł.

Na co jeszcze zwracać uwagę przy zakupie smartfona, zwłaszcza budżetowego?

Po pierwsze: dobra bateria, ale przy tym także dokładna wielkość całego telefonu. 4000 mAh spokojnie będzie się sprawdzało przy telefonach 6-calowych; przy większych warto znaleźć te z bardziej pojemną baterią. Na szczęście 5000 mAh pojawia się w coraz większej liczbie nowych modeli.

Istotne parametry to także ilość pamięci operacyjnej – powoli 2-3 GB przestają wystarczać i nie warto kupować telefonu o takim parametrze.

I w końcu ilości pamięci ROM, przy jednoczesnej możliwości jej rozbudowy kartą pamięci.

Większość smartfonów obecnych dzisiaj na rynku, obsługuje 2 karty SIM jednocześnie, ale nadal nie wszystkie. Dlatego warto się upewnić co do tej cechy, jeśli komuś zależy na jednoczesnym używaniu 2 numerów.

Wygląd, w tym kolor obudowy wydaje się być sprawą drugoplanową zwłaszcza, że dzisiaj i tak wskazany jest zakup dedykowanego etui.

Redakcja klasterdatacenter.pl

Nasz zespół specjalizuje się w publikowaniu obszernych treści dotyczących elektroniki, komputerów, multimediów, Internetu, smartfonów i nowoczesnych technologii, będących doskonałym źródłem wiedzy dla pasjonatów oraz profesjonalistów branży IT. Regularnie dostarczamy czytelnikom aktualne recenzje, poradniki oraz najnowsze informacje ze świata technologii, umożliwiając zgłębianie najnowszych trendów i rozwiązań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Skype