Strona główna
Multimedia
Tutaj jesteś

Gdzie można sprzedać tonery?

Multimedia Data publikacji - 30 czerwca 2022 Autor - Redakcja klasterdatacenter.pl
tonery

Sprzedaż pustych tonerów do drukarek może być nawet zyskowna, ponieważ niektóre z nich skupowane są nawet za ponad 100 zł za jedną sztukę. Większość jednak będziemy mogli sprzedać za około kilkanaście złotych. Za te najpopularniejsze otrzymamy najmniejsze wynagrodzenie, ale i tak przy sprzedaży dość dużej ilości będziemy mogli na tym odpowiednio zarobić. Które firmy oferują skup tonerów?

W jakich miejscach można sprzedać tonery?

Zanim wybierzemy się do pierwszej lepszej firmy, która oferuje skup tonerów, warto jest porównać kilka ofert, aby znaleźć najkorzystniejszą. Na początek jednak należy dokładnie zapoznać się z modelem danego tonera, ponieważ dla skupów istotne jest to, czy posiadamy oryginalny model, czy zwykły zamiennik.

Zamienniki będziemy mogli sprzedać za najniższą kwotę, a w niektórych firmach nie ma nawet możliwości, aby je sprzedać. Jeśli jednak nie znajdziemy w danej firmie cenniku konkretnych tonerów, to nie oznacza to, że nie będziemy mogli dokonać sprzedaży w innym miejscu.

Jak przygotować tonery do sprzedaży?

Skup tonerów Warszawa przyjmuje wyłącznie nieuszkodzone puste tonery. Nie mogą być one również w jakiś sposób zaplamione czy brudne. Trzeba także pamiętać, że podczas wysyłki należy dobrze je zabezpieczyć.

Większość tonerów ma wystające plastikowe elementy, które są bardzo kruche i mogą zostać uszkodzone podczas transportu. Jeżeli więc doszłoby do jakiegokolwiek uszkodzenia to firma, której specjalizacją jest utylizacja tonerów, nie wypłaci nam w ogóle pieniędzy.

Muszą więc być to tonery czyste i bez widocznych uszkodzeń. Wtedy mamy możliwość zarobienia bardzo przyzwoitych pieniędzy.

Gdzie zgodnie z prawem utylizować tonery?

Utylizacja tonerów zgodnie z prawem możliwa jest tylko w uprawnionych do tego punktach. Jest to nie tylko wymóg środowiskowy, ale również i prawny, dlatego nie wolno takich odpadów wyrzucać do zwykłych śmieci. Gdzie można sprzedać stare tonery?

Sklep to pierwsze rozwiązanie, z którego możemy skorzystać. Wszystkie wyeksploatowane materiały można oddać do tego sprzedawcy, u którego wcześniej kupiliśmy te produkty. Dystrybutor zobowiązany jest do przyjęcia od nas zużytych tonerów zgodnie z ustawą z 11 września 2015 roku o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.

Drugim miejscem jest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Takie punkty organizowane są głównie przez Urząd Miasta, gdzie mieszkańcy mogą oddawać zarówno zużyte tonery i tusze, jak i przeterminowane leki czy stare meble.

Natomiast jeżeli chcemy dodatkowo zarobić, to najlepiej jest znaleźć skup tonerów Warszawa. W ten sposób będziemy mogli dodatkowo odzyskać część pieniędzy, które wcześniej zainwestowaliśmy w zakup takich materiałów eksploatacyjnych. W zależności od konkretnej firmy możemy sprzedać zarówno oryginalne tonery, jak i zamienniki.

No-code

Redakcja klasterdatacenter.pl

Nasz zespół specjalizuje się w publikowaniu obszernych treści dotyczących elektroniki, komputerów, multimediów, Internetu, smartfonów i nowoczesnych technologii, będących doskonałym źródłem wiedzy dla pasjonatów oraz profesjonalistów branży IT. Regularnie dostarczamy czytelnikom aktualne recenzje, poradniki oraz najnowsze informacje ze świata technologii, umożliwiając zgłębianie najnowszych trendów i rozwiązań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Skype