Strona główna
Multimedia
Tutaj jesteś

Jak zainstalować Skype?

Multimedia Data publikacji - 28 lipca 2021 Autor - Redakcja klasterdatacenter.pl
Skype

Nowoczesne technologie sprawiają, że codzienne życie jest bardzo urozmaicone, a wideorozmowy niedawno zyskały na popularności. Jednym z programów, a zarazem komunikatorów jest Skype, który umożliwia wykonywanie połączeń na całym świecie.

Czym jest Skype?

Pierwsza, oficjalna wersja programu Skype pojawiła się w 2004 roku. Przez lata każda jedna wersja była aktualizowana, zmieniana i wzbogacana o coraz więcej możliwości. Skype uważany jest za jeden z najbardziej udanych programów, za pomocą którego można wykonywać bezpłatne połączenia wideo z użytkownikami z całego świata. Zasługa popularności programu wynika z wieloletniej obecności na rynku, bowiem Skype pojawił się na długo przez WhatsAppem czy Messengerem. W 2011 roku program ten został wykupiony przez Microsoft, dlatego od tego czasu nieustannie jest rozwijany i otrzymuje nowe funkcje, które docenia każdy użytkownik. Kredyty pozabankowe to rozwiązanie dla osób, które pragną coś zmienić w swoim otoczeniu. Pieniądze można przeznaczyć na zakup nowego komputera, na który bez problemu można zainstalować program Skype.

Skype – pierwsze kroki

Dzisiejsza technologia jest o wiele prostsza i bardziej intuicyjna w obsłudze niż było to jeszcze kilkanaście lat temu. Program Skype można zainstalować nie tylko na komputerach stacjonarnych i laptopach, ale też na telefonach komórkowych. W przypadku komputerów należy pobrać instalator, który w krótkich kilku krokach przeprowadzi przyszłego użytkownika przez cały proces pobierania. W trakcie instalacji należy podać niezbędne dane, takie jak imię i nazwisko, a także hasło i nazwę użytkownika. Po zakończeniu instalacji można założyć nowe konto lub zalogować się na tym, które zostało utworzone wcześniej, bowiem jedną z dostępnych funkcji jest możliwość połączenia programu Skype z kontem Microsoft.

Program Skype można także zainstalować na tablecie czy smartfonie. Wystarczy pobrać go z App Store lub Google Play. Proces i przebieg instalacji są niemalże identyczny, jak w przypadku komputerów. Na początku należy zainstalować dedykowaną aplikację na telefonie, by w późniejszych krokach zarejestrować się jako nowy użytkownik lub zalogować się już do istniejącego konta. Marzy Ci się zakup nowego komputera? Kredyty pozabankowe to idealne rozwiązanie dla Ciebie! Na nowym i sprawniejszym urządzeniu będziesz mógł zainstalować wiele programów, między innymi Skype do rozmów z bliskimi w kraju i zagranicą.

Redakcja klasterdatacenter.pl

Nasz zespół specjalizuje się w publikowaniu obszernych treści dotyczących elektroniki, komputerów, multimediów, Internetu, smartfonów i nowoczesnych technologii, będących doskonałym źródłem wiedzy dla pasjonatów oraz profesjonalistów branży IT. Regularnie dostarczamy czytelnikom aktualne recenzje, poradniki oraz najnowsze informacje ze świata technologii, umożliwiając zgłębianie najnowszych trendów i rozwiązań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Skype