Strona główna
Komputer
Tutaj jesteś

Wybieramy laptop do nauki zdalnej

Komputer Data publikacji - 3 marca 2021 Autor - Redakcja klasterdatacenter.pl
laptop do nauki zdalnej


Epidemia koronawirusa przyspieszyła to, co w przyszłości prawdopodobnie i tak by się stało. Wniosła komputery wraz z Internetem na całkowicie nowy poziom, w kontekście korzystania z tych osiągnięć w życiu codziennym.

Praca, szkoła i dom

Technologia najmocniej wdarła się do wszelkiego rodzaju pracy biurowej oraz szkolnictwa, na prawie każdym jego etapie.
Praktycznie z dnia na dzień, dom stał się miejscem pracy i szkołą jednocześnie. Wszystko, aby zapewnić jak najbezpieczniejsze nauczanie i pracę. Rozwiązanie to ma swoje dobre i złe strony. Jedną z tych złych stron jest konieczność posiadania odpowiedniego sprzętu i łącza internetowego, aby w ogóle móc przenieść swoje dziennie obowiązki w wirtualny świat.

Najtrudniejsza sytuacja panuje w rodzinach wielodzietnych i miejscowościach, do których stabilne łącze internetowe jeszcze nie dotarło.
W tym pierwszym przypadku podstawowym problemem jest brak wystarczającej ilości sprzętu. Przyjmijmy, że małżeństwo ma czwórkę dzieci, w tym trójkę w wieku szkolnym, a mama pracuje w biurze. W takiej sytuacji potrzeba aż 4 urządzeń typu laptop, tablet czy telefon. Nie każdego na tyle stać, lecz pandemia wymusza zakup dodatkowych urządzeń. W drugim przypadku niestety zwykle niewiele da się zrobić. Jedyną nadzieją mogą okazać się anteny wzmacniające sygnał, które też mają swoją cenę. Jednak nawet one nie mogą zagwarantować sukcesu.

Laptop do nauki zdalnej

Dobra antena wzmacniająca sygnał nie jest tania, jednak odpowiednio wybrany laptop do nauki zdalnej może wcale nie okazać się taki drogi.
Podstawą jest odpowiedź na pytanie, czy aby na pewno będzie to sprzęt używany tylko do nauki? Z pewnością dzieci z chęcią ściągną kilka gier. W przypadku młodszych pociech nie będzie to problem, gdyż gry przeznaczone dla nich, nie wymagają najnowszych kart graficznych. Inną sprawą jest pojemność dysku. Z pewnością najlepszym wyborem będzie dysk SSD, te jednak są jeszcze dość drogie. Należy zwrócić uwagę jaką pojemność oferują. 256 GB może okazać się za mało, jeśli laptop będzie obciążony dodatkowymi plikami. W przypadku procesora wieści są lepsze. Nawet starsza generacja procesorów firmy Intel z rodziny Core powinna zdać egzamin. Wybór wersji i3 lub i5 będzie wystarczający. Ostatnim istotnym czynnikiem jest pamięć RAM. Z racji na jej coraz większe zapotrzebowanie, przez różne programy, polecamy poszukać laptopa z 8 GB pamięci RAM.
Taki zestaw można nabyć za nieco ponad 2 tysiące złotych. Oczywiście, kupno takich dwóch urządzeń to już ponad 4 tysiące złotych. Na szczęście, wiele sklepów oferuje nieoprocentowane raty, które sprawią, że ból zakupu rozejdzie się po kościach. Poza tym, pomyśl o zaoszczędzonych pieniądzach na biletach miesięcznych pociech!

Redakcja klasterdatacenter.pl

Nasz zespół specjalizuje się w publikowaniu obszernych treści dotyczących elektroniki, komputerów, multimediów, Internetu, smartfonów i nowoczesnych technologii, będących doskonałym źródłem wiedzy dla pasjonatów oraz profesjonalistów branży IT. Regularnie dostarczamy czytelnikom aktualne recenzje, poradniki oraz najnowsze informacje ze świata technologii, umożliwiając zgłębianie najnowszych trendów i rozwiązań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

nauka obsługi komputera