Strona główna
Komputer
Tutaj jesteś

Tani komputer do gier – czy to możliwe?

Komputer Data publikacji - 13 marca 2021 Autor - Redakcja klasterdatacenter.pl
tani komputer do gier

Gry komputerowe to fantastyczna rozrywka, z której cieszyć się mogą nie tylko dzieci, lecz również i zupełnie dorośli ludzie. Jak się jednak okazuje, jest to również rozrywka naprawdę bardzo droga. Dobrej klasy komputer przeznaczony do grania w gry potrafi kosztować nawet blisko 10 tysięcy złotych. Na szczęście są pewne sposoby na to, aby kupić nieco tańszy komputer do gier. Jak to zrobić?

Dlaczego komputery do gier są tak drogie?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jak kupić tani komputer do gier, warto się najpierw zastanowić, z jakiego powodu urządzenia te są aż tak drogie. Co na to wpływa?
Żeby komputer mógł wyświetlać grafikę na odpowiednio wysokim poziomie, czyli nie tylko o dobrej ilości szczegółów, lecz również w wysokiej rozdzielczości, a także z dużą ilością klatek na sekundę, musi być naprawdę bardzo mocny i szybki. Na jego możliwości obliczeniowe wpływa przede wszystkim karta graficzna, ale również procesor, czy też pamięć RAM. Równie ważne są takie elementy jak szybki dysk twardy, oraz sterująca wszystkim płyta główna. Oszczędzenie na choćby jednym elemencie może oznaczać, że komputer zwyczajnie nie będzie wystarczająco dobry. A to wszystko przekłada się na bardzo wysoką cenę całego zestawu.

Jak kupić tani komputer do gier?

Na szczęście nie oznacza to wcale tego, że aby cieszyć się z gier komputerowych, trzeba zapożyczać się na wiele tysięcy złotych. Istnieje możliwość kupienia znacznie taniej takiego zestawu. Jak to zrobić?
Najbardziej podstawową sprawą, o której trzeba pamiętać, jest złożenie komputera samodzielnie. Kupując gotowy sprzęt, który jest już przygotowany przez sprzedawcę, przepłaca się za poszczególne podzespoły nawet 30 do 40%. Pieniądze te można oszczędzić, gdy kupi się wszystkie elementy komputera osobno i samodzielnie je złoży w całość. Wielu użytkowników obawia się tego z powodu niewystarczającej wiedzy, lecz jest to proces naprawdę bardzo prosty i nikt nie powinien mieć z tym większych kłopotów.
Drugim sposobem na to, aby kupić tani komputer do gier, jest wybranie urządzenia używanego. Co prawda oznacza to również spore ryzyko kupienia sprzętu mocno zużytego, który nie podziała zbyt długo, lecz w tym wypadku trzeba się kierować po prostu zdrowym rozsądkiem. Często da się nawet wizualnie ocenić, czy dany komputer był intensywnie użytkowany, czy też nie. Często warto, zamiast od osoby prywatnej kupić komputer poleasingowy, który co prawda kosztować będzie nieco więcej, lecz nadal będzie znacznie tańszy niż nowa maszyna, a jakość takiego komputera będzie wielokrotnie wyższa.

Redakcja klasterdatacenter.pl

Nasz zespół specjalizuje się w publikowaniu obszernych treści dotyczących elektroniki, komputerów, multimediów, Internetu, smartfonów i nowoczesnych technologii, będących doskonałym źródłem wiedzy dla pasjonatów oraz profesjonalistów branży IT. Regularnie dostarczamy czytelnikom aktualne recenzje, poradniki oraz najnowsze informacje ze świata technologii, umożliwiając zgłębianie najnowszych trendów i rozwiązań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

nauka obsługi komputera