Strona główna
Smartfon
Tutaj jesteś

W jakie darmowe gry na telefon można zagrać w wolnej chwili?

Smartfon Data publikacji - 27 marca 2021 Autor - Redakcja klasterdatacenter.pl
darmowe gry na telefon

Smartfony służą nie tylko do kontaktów i pracy. Wraz z biegiem czasu stały się też narzędziem rozmaitej rozrywki. Umożliwiają oglądanie filmów, obsługę mediów społecznościowych, ale też granie w gry. Ta ostatnia możliwość – wbrew pozorom – podoba się nie tylko dzieciom i młodzieży, ale i dorosłym. I nie ma w tym nic dziwnego ani złego – wręcz przeciwnie.

Czy to drogo kosztuje?

Część gier faktycznie jest płatna już przy pobieraniu na telefon. Inne nie wymuszają tego warunku, jednak działają na zasadzie pay to win. To znaczy, że jeśli gracz chce przyspieszyć przejście jakiegoś etapu lub
szybko wzmocnić swoją postać, musi wydać realne pieniądze. Nie jest to jednak obowiązkowe – i bez takich zakupów można w wiele gier grać i czerpać z tego przyjemność.

Skąd pobierać gry na telefon?

Darmowe gry na telefon najlepiej pobierać z pewnych, bezpiecznych źródeł. Wykluczy to ryzyko zawirusowania smartfona. O jakie źródła chodzi? Np. aplikacje do pobierania innych aplikacji, które są firmowo zainstalowane na każdym takim urządzeniu. W zależności od marki, mogą się one różnie nazywać: sklep Play, APPGallery itd.

W jakie darmowe gry można grać za pomocą telefonu?

Gry można podzielić na wiele różnych kategorii:
– przygodowe
– karciane – w tym wszelakiego rodzaju pasjanse
– strategiczne
– zręcznościowe
– strzelanki i in.

Każdy może więc wybrać grę, która go najbardziej interesuje. Czasem warto poszukać najodpowiedniejszej przez aktualne rankingi najpopularniejszych gier. Sprawdza się to zwłaszcza, kiedy ktoś zakupił dopiero co swój pierwszy smartfon i nie za bardzo orientuje się jeszcze w jego możliwościach.

Darmowy, nie oznacza gorszy od płatnego

Niektórzy mogą pomyśleć, że jeśli coś jest za darmo, to nie stanowi ciekawej propozycji do spędzania wolnego czasu. W przypadku gier to błędne myślenie. Zwłaszcza że w wielu przypadkach twórcy danej aplikacji czerpią zyski z reklam, które pojawiają się w trakcie grania albo dzięki zakupom dokonywanym przez niektórych graczy w ramach gry.

Czy granie daje jakieś korzyści graczowi?

Wiele darmowych gier na telefon wymaga zręczności, umiejętności kreatywnego myślenia, a nawet posiadania pewnej wiedzy. Dzięki temu, gracz ćwiczy pamięć, bystrość i szybkość działania. Nie jest to więc tylko nieefektywne spędzanie wolnego czasu.

Gry powodują też ciągłą ciekawość co do nowości – czasem jedna gra się znudzi i wtedy warto poszukać innej. Co istotne, niektóre gry są wieloetapowe, a inne wydają się wręcz nie mieć końca. Wielu graczom to bardzo pasuje, zwłaszcza gdy konkretny tytuł im się spodoba.

Redakcja klasterdatacenter.pl

Nasz zespół specjalizuje się w publikowaniu obszernych treści dotyczących elektroniki, komputerów, multimediów, Internetu, smartfonów i nowoczesnych technologii, będących doskonałym źródłem wiedzy dla pasjonatów oraz profesjonalistów branży IT. Regularnie dostarczamy czytelnikom aktualne recenzje, poradniki oraz najnowsze informacje ze świata technologii, umożliwiając zgłębianie najnowszych trendów i rozwiązań.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

najlepszy telefon do 1500